0

Krepšelis

LSMU Praktinio mokymo ir bandymų centro, Giraitės mokomoji ferma

LMSU Praktinio mokymo ir bandymų centro, Giraitės mokomoji ferma yra netoli Kauno miesto ir istoriškai aplink ją visada buvo tik dirbami laukai, kuriuose du kartus per metus išlaistomas tręšimui sukauptas fermos lagūnoje skystas karvių mėšlas.
Laikui bėgant dalis dirbamos žemės pakeitė savo paskirtį į gyvenamąją ir aplink fermą ėmė dygti gyvenamieji namai. Tada atsirado naujųjų gyventojų nepasitenkinimas dėl fermos kvapų, o ypatingai mėšlo laistymo laukuose metu.
Fermos vadovas kreipėsi į mūsų įmone išspręsti esamą problemą. SIA „Baltic Probiotics“ specialistai pasiūlė prieš išvežant mėšlą laistymui, jį supilti į lagūną ir apdoroti preparatu „ProbioStopOdor“.  Pradėjus tręšti laukus buvo sukviesti gyventojų atstovai, kurie konstatavo, kad nemalonūs kvapai išnyko.
Po to fermos darbuotojai įsirengė modernią šalto rūko išpurškimo sistemą pačioje fermoje,  kad apdorotų karvių stovėjimo vietas, pačias karves ir mėšlą, prieš surenkant jį į lagūną. Tai davė žymų efektą. Pačioje fermoje išnyko nemalonūs kvapai, žymiai sumažėjo musių ir kitų skraidančių kenkėjų. Be to probiotikais apdorotas mėšlas tampa geresne trąša, nes tokiu būdu fermentuotą mėšlą labai gerai įsisavina augalai. Tą įrodo atliktų tyrimų rezultatai.